Detoxikácia korením

Čo vlastne znamená detoxikácia organizmu? Detoxikácia je vlastne očista tela a organizmu od škodlivých látok, ktoré sa do nášho tela dostávajú, hromadia a spôsobujú nepríjemnosti. Existuje mnoho druhov detoxikácie a medzi veľmi obľúbené metódy patrí aj detoxikácia korením.

Rôzne druhy korenia majú veľmi priaznivé účinky na naše telo a celkový organizmus. Medzi veľmi obľúbené a často využívané patrí napríklad kayenské korenie. Kayenské korenie nie je tak celkom korenie, ide o prášok zo sušených chilli papričiek. Kayenské korenie je veľmi pálivé, pálivá zložka dokáže zahriať náš organizmus a vďaka tomu sa uvoľňuje hlien, v ktorom sa ukladajú toxíny. Toto korenie veľmi prospieva aj nášmu črevnému traktu a dokáže posilniť našu imunitu. Detoxikácia čriev týmto korením, je pre organizmus nesmierne prospešná. Skvelou variantou kayanského korenia je aj zázvor. Zázvor má na náš organizmus tiež veľmi priaznivé účinky, dokáže pomôcť pri poruchách trávenia, či pri nepríjemnom nafukovaní.

Detoxikácia organizmu by nemala byť lej jednorazovou, ale pravidelnou záležitosťou, pretože toxíny sa v našom tele hromadia denne.