Koloidné striebro

Čo je koloidné striebro?

Koloidné striebro je úplne homogénny roztok, ktorý pozostáva z milióntin veľmi maličkých a jemných čiastočiek. V laboratóriu sa vyrába elektrolýzou z väčšieho kusu, veľmi čistého takzvaného kvadratického striebra a z očistenej - v našom prípade ultračistej vody – pomocou špeciálnych nariadení. Všetky častice, ktoré majú veľkosť od 1 do 500 nm, nazývame koloidom.

Koloidné striebro sú maličké častice a ióny čistého striebra v mimoriadne čistej deionizovanej vode. Majú rovnaký elektrický náboj, takže sa vzájomne odpudzujú a sú v sústavnom pohybe. Kvôli strate náboja – čo je prírodný proces – postupne sa znižuje ich účinnosť, takže sa nemôžu používať časovo neobmedzene. Po 90-dňovom rozklade častice striebra s kladným nábojom pomaly strácajú svoj náboj, ich pohyb sa spomaľuje a nebudú také účinné.

Častice koloidného striebra je možné pozorovať iba elektrónovým mikroskopom. Čím menšie sú častice, tým je roztok účinnejší. Optimálna veľkosť strieborných častíc je od 1,5 do 5 nm pri koncentrácii 10 mg striebra na liter vody (10 ppm). Pre porovnanie: vírusy majú veľkosť od 15 do 150 nm a baktérie od 350 do 1000 nm, sú teda podstatne väčšie ako častice koloidného striebra, ktoré vďaka tomu môžu voľne prenikať do vnútra patogénov a podporovať liečebný proces.

Je treba zdôrazniť, že ľudské telo vypĺňajú prirodzené koloidné látky, ako je krv, lymfa, vnútrobunkové tekutiny. Napríklad v krvi sa nachádzajú častice vápnika, draslíka a sodíka, ktoré majú elektrický náboj a spolu s krvou tvoria koloid. Striebro v koloidnej forme má podobnú štruktúru ako organické tekutiny, čo je pre ľudský organizmus dobré, lebo vďaka tomu sa koloidné striebro ľahko vstrebáva. Mikroskopická veľkosť častíc striebra im dokonca umožňuje prenikať z vlásočníc do každej živej bunky, v ktorej môžu urýchľovať a podporovať liečebný proces na bunkovej úrovni.

Koloidné striebro je jediná forma striebra, ktorú môžeme bezpečne používať. Do tkanív presakuje príliš pomaly, preto nezapríčiňuje tkanivovú iritáciu.

Krátky príbeh o liečivom účinku striebra

Všestranný a priaznivý účinok striebra je oddávna známy a uznávaný. V starovekom Grécku, Ríme, Fenícii a Macedónsku ho používali na liečbu a prevenciu infekcií. Podľa Hippokrata je striebro veľmi vhodné na liečbu rezných rán a srdcových chorôb, veľmi si cenil jeho dezinfekčný účinok a jeho schopnosť čistenia krvi. Už aj vo vtedajších ” liekopisoch ” bolo možné nájsť jeho opis. Po čase spoznali jeho užitočnosť pri liečbe cholery, syfilisu a epileptických záchvatov. Napoleon a kráľ Alexander ho používali na čistenie riečnej vody, aby sa stala pitnou.
Tento postup čistenia vody používali aj v I.a II. svetovej vojne.

Moderný výskum vedeckou metódou

V roku 1861 Thomas Graham zistil, že isté častice môžu preniknúť cez bunkovú stenu, kým iné nie. Objavil stabilný prechodný stav hmoty a bol schopný ho aj charakterizovať. Podstata Grahamovho objavu spočíva v tom, že chemické prostredie sa môže dostať do rozpustného stavu aj tak, že vyrobil suspenziu, pre tento prechodný stav použil výraz koloid. Čiastočky striebra v koloidnom striebre nie sú vo vode rozpustené, ale suspendované. Želatína a jej podobné prostredia boli preňho najlepšie vysvetliteľné týmto jedinečným stavom.Viac informácii

Efekt „striebornej strely”
Často sa medzi vedcami hovorí o tom, že častice striebra sa v organizme prejavujú ako „strieborné strely“, čo znamená, že samé vyhľadávajú choroboplodné zárodky a priťahujú ich svojím opačným elektrickým nábojom (majú silný kladný náboj, zatiaľ čo väčšina choroboplodných zárodkov má náboj záporný). Preto je možné povedať, že nejde o náhodný, ale naopak o cielený proces, čo v konečnom dôsledku zásadne podporuje liečbu a urýchľuje uzdravenie.

Fakty

Keď sa koloidné striebro dostane do prostredia v okolí jednobunkových živočíchov, bráni ich životným funkciám, a tak behom krátkeho času uhynú. Ničí štruktúru bielkovinového obalu a tým zabraňuje ich rozmnožovanie a napomáha ich zničeniu. U húb a baktérií blokuje životne dôležitý Enzým a tým zapríčiňuje ich zničenie.

Už pri koncentrácii 10 ppm má väčší antibakteriálny účinok ako väčšina bežných antibiotík. Dodnes vieme o 650 druhoch choroboplodných mikroorganizmov, ktoré koloidné striebro efektívne ničí. (zdroj: Science Digest magazin 1978, marcové číslo)

V laboratórnom prostredí v skúmavke za približne 6 minút zničí všetky choroboplodné mikroorganizmy. Známu baktériu nemocničných nákaz – Stafylococcus Aureus – dokáže tiež zničiť za takýto čas. Proti tejto forme striebra sa nevytvárajú rezistentné kmene.

Striebro je esenciálny stopový prvok pre človeka, i pre rastliny a zvieratá. Lekárske výskumy jasne preukázali tesný vzťah medzi striebrom a imunitným systémom ľudského organizmu. Koloidné striebro má špeciálny efekt, ktorý podporuje regeneráciu a detoxikáciu pečene. Okrem toho má vysoký účinok na regeneráciu kostí, hoja sa až o 50 % rýchlejšie. Môžeme ho priložiť ako obklad na rezné rany, popáleniny, podráždenú kožu, lebo podporuje regeneráciu kože a iných jemných tkanív, a navyše má sterilizujúci účinok.

V minulosti nebola potrebná rôzna doplnková výživa a koloidy, lebo rastliny obsahovali minerály a stopové prvky, ktoré potrebuje ľudský organizmus. Žiaľ v dnešnej dobe hromadnej výroby rastliny nedokážu tieto živiny získavať. Striebro v čistej koloidnej forme neškodí organizmu a nemá vedľajšie účinky. Bezpečne sa môže aplikovať s inými liekmi.

Doporučené používanie a spôsob aplikácie

Vnútorne, cez ústa
Pri bakteriálnych, hubových a vírusových infekciách. Ďalej: candidóza,meningitída, chrípka, úplavica, týfus, syfilis, šarlach, furunkulus, tuberkulóza, reuma, vonkajšie a vnútorné zápaly, parazity, chronická únava.
Kvapalinu držať v ústach a potom prehltnúť

Na vonkajšie použitie
Ochorenia kože: akné, bradavice, lupiny, herpes, furunkulus, otvorené a rezné rany, popáleniny, zápaly, uštipnutie hmyzom. Takže sa môže používať pri každej kožnej iritácii.
Použitie dávkovacieho spreja

Vo forme vyplachovanie a kloktania
Ochorenia úst a hrdla, zápal mandlí, zápal úst a ústnych slizníc, vyplachovanie po zubných zásahoch a operáciách, na prevenciu zubného kazu, všeobecná ústna hygiena.
Kvapalinu držať v ústach a potom vypluť.

Vo forme nosového spreja
Zápal tvárovej a čelovej dutiny. Bakteriálne, vírusové a hubové infekcie nosovej sliznice.(napr: herpes, Stafylococcus Aureus)
Použitie dávkovacieho spreja

Inhalácia
Astma, bronchitída a ochorenia pľúc (napr.: bakteriálna infekcia priedušiek)
Použitie dávkovacieho spreja

Na oči
Pri zápale tkanív vo vnútri oka a okolo očí. Ďalej pri používaní kontaktných šošoviek na ich dezinfekciu.
Použitie dávkovacieho spreja

Vaginálne a rektálne aplikovanie
Zápaly, hubové ochorenia, zlatá žila, pohlavné choroby
Použitie intímnej sprchy

Ďalšie použitie koloidného striebra

Môže sa použiť proti črevným parazitom, zápalom a vírusovým infekciám domácich zvierat. Jeho dávkovanie úmerne rastie s hmotnosťou zvieraťa.
U rastlín je účinný proti hubám a škodcom. Aj rezané kvety dlhšie vydržia vo vázach, keď do ich vody zmiešame koloidizované striebro. Môže sa použiť aj na konzervovanie ovocia, zeleniny a do kompótov.
Je vhodný na dezinfekciu a deodoráciu chladničiek a klimatizácií.
Tieto spôsoby použitia majú výlučne informatívny charakter. Väčšina pochádza z odbornej literatúry, za použitie a dávkovanie je zodpovedný spotrebiteľ.
Neodporúča sa používať tento výrobok pre ľudí citlivých na striebro a kov!