Mirazid

Zloženie:
Každá mäkká želatínová kapsula obsahuje:
čistený extrakt z commiphora (Commiphora je rod z kvitnúcich rastlín) 300g

Charakteristika:
Mirazid predstavuje novú éru v liečení fasciolózy a schistosomiázy. Liečivo má rýchle účinky a je bezpečné pre všetky vekové skupiny. Mirazid pri schistosmiáze spôsobuje separáciu spárených samčích a samičích červov permanentnou stratou svalovej hmoty čo vedie k presunu samičích červov z ich normálneho prostredia do pečene, kde nastane ich deštrukcia a pohlcovanie. Mirazid taktiež zapríčiňuje rýchlu redukciu nezrelých vajíčok, ktoré sú nakladené v črevných stenách.
Rozšírené klinické štúdie odhalili zníženie symptómov schistosomiázy počas jedného týždňa, úplne zničenie vajíčok do 4 týždňov. Pri fasciolóze klinické štúdiu ukázali zlepšenie všetkých symptómov za jeden týždeň liečby a kompletné zmiznutie vajíčok počas 3 týždňov.

Indikácie: Mirazid je indikovaný k liečbe schistosomiázy mansoni a schistosomiázy haematobium, ako aj pri Fasciola hepatica (motolica pečeňová).

Dávkovanie: Dve tablety denne na prázdny žalúdok, prinajmenšom hodinu pred raňajkami, 6 dní za sebou alebo podľa lekárskeho predpisu.

Kontraindikácie: Žiadne

Vedľajšie účinky: Mirazid je výborne tolerovaný bez vedľajších účinkov.

Tehotenstvo a dojčenie: Výskumom neboli dokázané žiadne embryonálne alebo mutantné zmeny, ktoré by boli pripisované lieku Mirazid, ale ako všetky ostatné liečivá, nieje vhodný v prvom trimestri tehotenstva.

Starší ľudia: Nieje potrebné žiadne vyrovnanie dávok pre starších ľudí.

Toxicita a bezpečnosť: Mirazid je bezpečný, bez vedľajších pečeňových a obličkových účinkov, pečeňové testy, obličkové testy a krvné obrazy môžu vykazovať bezvýznamné, nepatrné odchýlky počas terapie. Neboli zaznamenané žiadne prípady predávkovania liečiva. Odporúčaná dávka do 2g/kg, pri dávke nad 2g/kg v priebehu 8 hodín nebola zaznamenaná žiadna úmrtnosť.

Balenie: 6 alebo 12 kapsúl

Skladovanie: 15-25 stupňov, mimo vlhkého prostredia. Uchovávajte mimo dosah detí.